Jak nainstalovat peněženku EXODUS

Podívejte se, jak začít používat kryptopeněženku EXODUS krok za krokem - od stažení až po přijímání a posílání coinů a tokenů.

Kde peněženku najdu?

Peněženku EXODUS si stáhneme z oficiální stránky www.exodus.com. Klikem na download se nám zobrazí možnosti stažení.

exodus web site

Vybereme si verzi pro náš operační systém a peněženku nainstalujeme.

exodus web site download page

Jak začít pracovat s peněženkou?

Dvouklikem otevřeme zástupce EXODUS na ploše. Aplikace nás přivítá a my můžeme začít se seznamováním. Co všechno dokáže a jak je EXODUS peněženka bezpečná?

Úvodní stránka

V levém sloupci se nachází menu, ve kterém najdete hned pod logem celkový stav účtu ve fiat /klasický měnách s nuceným oběhem, jako je např. dolar nebo euro). Po kliknutí na sumu se nám automaticky propočítá a zobrazí hodnota v Bitcoinech. Menu dál pokračuje kartami Portfolio, Wallet, Exchange, Backup, Settings a Help. Postupně si probereme všechny.

Portfolio

Na ploše se vám graficky zobrazí vaše portfolio. U každé měny je uveden procentuálni podíl v rámci celého portfolia a hodnota ve fiat. Po kliknutí na sumu se zobrazí hodnota držených mincí nebo tokenů dané měny. V pravém horním rohu najdete tlačítko + ,kterým se dostanete do nastavení zobrazení dalších podporovaných měn, kde zapnete a vypnete jejich zobrazení v portfoliu.

exodus first open

Wallet - peněženka

Po prokliku na Wallet se nám zobrazí sloupec s názvy kryptoměn, pro které můžeme peněženku využívat. Úplně dole muzeme kliknout na “+ Add More” a přidat další měny. Po kliknutí na danou měnu se zobrazí info o vaší peněžence - tzv. stav účtu v dané kryptoměně a fiat.

exodus ethereum wallet

Tlačítkem SEND zadáte platbu. Zobrazí se vám okno, ve kterém zadáte příkaz k odesláni měny. V prvním řádku vyplníte adresu příjemce (můžete využít scan QR kódu, nebo zadat číslo účtu v alfanumerické podobě). Poté zvolíme hodnotu, kterou chceme odeslat. Ta je vyjádřena v dané měně i ve fiat. Transakci odešlete tlačítkem SEND, níže jsou zobrazené poplatky za transakci a váš zůstatek na účtě.

exodus- send bitcoin

Dalším funkcí je RECEIVE, po jejímž zakliknutí se zobrazí adresa vaší peněženky jak ve formě QR kódu, tak v alfanumerické podobě. Dále máte možnost svou adresu zkopírovat, vytisknout, poslat e-mailem, nebo si ji prohlédnout v blockchainu. Nasleduje seznam přijatých a odeslaných transakcí.

exodus receive bitcoin

Exchange 

EXODUS je peněženka, která vám umožňuje směnit vaše měny za jiné (využívá systém Shapeshift). Po zvolení funkce Exchange se nám plocha rozdělí napůl. Na levé straně je měna, kterou disponujete-prodávate. Na pravé je pak měna, kterou dostanete-nakupujete.

Jak na to?

  • Na levé straně si ze seznamu vyberete měnu, kterou chcete smenit. Pod jejím názvem vidite množství, které máte k dispozici.
  • Pak si můžete 1 klikem zvolit směnu vseho, poloviny, nebo minima hodnoty. Samozřejmě si můžete zvolit i vlastní částku.
  • Na obrázku vidíme údaje jak v dané měně,  tak ve fiat. Níže pak vidíme, co a kolik měníme a co a kolik dostaneme. Na konci je pak znázorněn aktuální kurz pro přepočet mezi měnami.

exodus - exchange

Backup - záloha

Karta zálohy se zpřístupní až po vložení prvních jednotek kryptoměny.

exodus- backup

Settings - nastavení

Zde najdete nastavení své peněženky.

Assets - aktiva

Zaškrtnutím povolíte zobrazeni měny ve svém portfoliu a peněženkach.

exodus- settings assets

Lokalization

Zde zvolíte fiat měny, které se budou zobrazovat (česká koruna je také v možnostech).

exodus - settings localization

Portfolio

Nastavte si seřazení portfolia abecedně, nebo podle drženého množství (high to low).

exodus - settings portfolio

Skins

Přizpůsobte si vzhled své peněženky: upravte barvu, texturu, themes, osobnosti (personalities).

exodus - settings skins

Help

Nápověda obsahuje nejčastější otázky a odpovědi. Na přednastavené kartě máte hned několik možností, jak se spojit se supportem online, nebo můžete napsat na helpdesk.

exodus help

Po přijetí prvního vkladu do své peněženky, uvidite hned zaktualizovaný stav a transakce se zapíše do historie a do portfolia. Dále vidíme červený vykřičník u backup karty.