Kolik kryptoměn vytěží mining rig?

Záleží na druhu kryptoměny, kterou se rozhodneš těžit, a množství výpočetní síly tvého mining rigu. Pomůžeme si výpočtem v ETH kalkulačce od Cryptorival, ale pro začátek se nám bude hodit vysvětlení pár výrazů:

Hashing Power
Výpočetní sila v MH/s (megahash)

Difficulty
Obtížnost výpočtu (čím vyšší číslo, tím je výpočet složitější a těžba pomalejší)

Pool Fees
Poplatky společnosti, se kterou společně těžíte kryptoměny. Uvádí se jako poměr ETH to USD (Price: aktuální cena 1 ETH k 1 USD)

Maintenance (GH/s per day)
Poplatek za údržbu pronájmu GH (Gigahash) u poskytovatele

Hardware Costs
Pořizovací cena mining rigu

Power Usage
Příkon (spotřeba elekřiny mining rigu)

Block Reward
Extra odměna za náhodné otevření bloku (Co je blockchain?)

Power Cost (kW/h):
Cena za elektrickou energii v USD za kW/h

Ze zkušenosti s těžbou ETH, ukážeme příklad výpočtu v situaci, když vlastníte mining rig 8GPU s výkonem 30 MH/s za kartu, který těží prostřednictvím nanopool.org za 1% poplatek z vytěžené kryptoměny při aktuálním difficulty, ceně ETH k USD a průměrné ceny elektřiny v domácnostech.

 

Měsíční počet vytěženích mincí ETH je 0.62636710 při daném kurzu ETH k USD $525.38. Po odečtení spotřebované elektřiny a poplatků pro Nanopool činí měsíční výdělek $368.93.

VLASTNÍ VÝPOČET

Pro váš pohodlný nákup využíváme soubory cookie. Dalším procházením happymining.cz vyjadřujete souhlas s jejich používáním a, že jste se seznámili s obchodními podmínkami a spůsobem jak zpracováváme osobní údaje.